Ehitusinfo


Hoone on 14-korruseline, lamekatusega. 0 ja 1 korrusel paiknevad parkla ja tehnilised ruumid. Korrustel 2-14 asuvad korterid. Korterid valmivad 2018 aasta juulikuuks.

Vundament

Vundament rajatakse monoliitsest raudbetoonist

Kandvad- ja välisseinad

Kandvad- ja välisseinad monteeritavast raudbetoonist

Vahelaed

Vahelaed monteeritavast raudbetoonist. Vahelae peale paigaldatakse soojustus ning valatakse täiendav betoonkiht.

Välisviimistlus

Välisseinad – värvitud betoonpind, välisuksed – metall-klaasuksed, aknad – PVC aknad, Katusekate – soojustus + SBS.

Keldriseinad

Sokliseinad valatakse monoliitsest raudbetoonist

Vaheseinad

Korterite vahelised ja trepikojaseinad, tehnoruumide seinad ehitatakse raudbetoonist.

Trepid

Trepimarsid ja podestid rajatakse monteeritavatest raudbetoonelementidest.

Katuslagi

Hoone katuse konstruktsiooniks on raudbetoonplaadid, soojustus ja villaplaadid. Parkla katteks on asfaltkate.

Eriosad

Ventilatsioon

Hoones asuvate korterite õhuvahetus on lahendatud korteripõhiste agregaatidega, väljatõmbed köögist, WC-st ja vannitoast. Panipaikade ja tehniliste ruumide ventilatsioonisüsteem töötab mehaanilise väljatõmbe baasil. Ventilatsiooni väljatõmbetorud köökidest ehitakse eraldi torustikuna, kuhu omanik saab hiljem ise paigaldada mootoriga köögikubu.

Veevarustus

Soe vesi valmistatakse soojussõlmes soojusvahetiga lokaalse soojusvõrgu baasil. Peaveemõõtja paikneb veemõõdusõlmes ja tarnitakse vee-ettevõtte poolt.

Veesisestus, veepistikute ja korterite veeühendustorustikud ning kõik veevõtuseadmete ühendustorustikud varustatakse kuulkraanidega.

Igasse koprterisse paigaldatakse veemõõtja. Veemõõdusõlmed on ettenähtud san.ruumide lagede taha ja varustatud teenindusluukidega.

Kanalisatsioon

Fekaalkanalisatsiooni püstikud juhitakse tuulutamiseks katusele. Trappe korterites ettenähtud ei ole. Torustikud rajatakse PVC torudest. Torustikud isoleeritakse vastavalt normidele.

Küttesüsteem

Hoonesse paigaldatakse soojasõlm, milles toimub küttevee ja sooja tarbevee valmistamine. Korteritesse paigaldatakse valged terasplaat radiaatorid. Küttesüsteem tagab arvestuslikul välistemperatuuril kuni -22°C siseruumide temperatuuri mitte alla +20°c. Küttesüsteemi magistraaltorustik ja peapüstikud rajatakse terastorudest. Terastorustikud krunditakse. Torustikud isoleeritakse.

Korterite elektrikilbid ja toiteskeem

Korteritesse paigaldatakse plastikkattega, pinnapealne, automaatkaitselülititega elektrikilp. Asukohaks garderoobi nišš. Korteritesse on arvestatud 1 pistikupesa 4,5m2 kohta. Lisaks lülitid, põrandakütteregulaatorid, toide pesumasinale, külmkapile, nõudepesumasinale ja köögikubule ning 4 pistikupesa köögiseadmetele, vajadusel saunakerise toide. Korterite energiaarvestus toimub kilbiruumi kilbis.

Rühmaliinid ja pistikupesad

Installatsioon teostatakse ripplae taga ja süvistatult seintes. Pistikupesa kõrgusi võib täpsustada sisekujundusprojektiga. Lülitid ja pistikupesad on valget värvi, sarjast Berker Modul2.

Valgustus

Ruumide valgustustihendus tagatakse vastavalt kehtivatele normidele. Hoonesse on ettenähtud turvavalgustussüsteem. Turvavalgustussüsteem töötab akudega valgustitega. Turvavalgustite toimimisaeg elektrikatkestuse korral on 1 tund. Valgustatakse hoone üldkasutatavad ruumid ja sissepääsud hoonesse. San.ruumidesse paigaldatakse ripplagedesse süvistatud valgustid. Korterite muudesse ruumidesse valgusteid ei paigaldata. Valgustite toiteotsad on iga ruumi laest välja toodud.

Elektriline põrandaküte

Korterite san.ruumidesse paigaldatakse elektriline põrandaküte.

Nõrkvool

Nõrkvoolutöödest teostatakse TV-, side-, ja arvutivõrgu ning valvesignalisatsiooni kaabeldus. Pakkumine ei sisalda nõrkvoolusüsteemi aktiivseadmeid (keskseadmeid, andureid, RAC kappe jne.). Korteritesse paigaldatakse üks TV pistikupesa ja üks side/arvuti pistikupesa.

Katusele antenne ei paigaldata, hoonesse tuleb kaabel TV teenuse pakkuja oma seadmetega.

Tulekahjusignalisatsioon lahendatakse ühe paigaldatava keskseadme baasil. Üldkasutatavad ruumid kaabelduse ja varustatakse anduritega. Korterisse paigaldatakse ühe anduri kaabeldus, mis on seotud konkreetse korteri valveseadmega. Paigaldatakse 1 autonoomne suitsuandur.

Hoone peauksele paigaldatakse FONO-lukk, mida saab igast korterist avada.